طول مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک علاوه بر ابزار کمّی از عوامل بنیادین نیز تأثیر میپذیرد. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک به تنهایی عاجز از فهم رفتار قیمتی است؛ زیرا عوامل بنیادین در این میان تأثیر بیشتری داشتند. اما آنچه در سال 2021 اتفاق افتاد، علاوه بر رکود بازارهای مالی که بر شمار سرمایهگذاران رمزارزها افزود، به توسعه پروژههای مختلف با اهداف بسیار نافع مربوط میشود: امورمالی غیرمتمرکز، قراداد هوشمند، ارتقاء به پروتکل گواه اثبات سهام، افزایش مقیاسپذیری شبکه، افزایش امنیت، طراحی انواع اپلیکیشنهای غیرمتمرکز و بهبود ویژگی محرمانگی.

خرید گیم تایم 1 ماه اتریوم کلاسیک با اتریوم تفاوتهای جزئی دارد. اتریوم مأموریت دارد ارز دیجیتال ویژهای بسازد و آن را از هر گونه نظارت و دخالت نهادهایی چون بانک یا هر واحد دیگری مصون کند. نباید فراموش کنیم که اتریوم کلاسیک پیشرفت روزافزونی دارد و احتمالاً در آیندهای نزدیک در میان 15 رمزارز برتر جای خواهد گرفت. عرضه اتریوم کلاسیک جنجال فراوانی به پا کرد، اما کسب جایگاه مناسب در میان رمزارزهای برتر بر حسب ارزش بازار توسط این ارز دیجیتال، حالا دیگر شرایط را تغییر داده است.

دوم آنکه چیزی که به یک دارایی به عنوان وسیله مبادله ارزش میبخشد، صرفاً و صرفاً مقبولیت و پذیرش عمومی آن است. در پایان سال 2020 قیمت به 5.6 دلار رسیده بود، اما با آغاز سال 2021 قیمت اتریوم کلاسیک به همراه سایر ارزهای دیجیتال پرواز کرد، به نحوی که در قیمت باورنکردنی 176 دلار اوج قیمت خود را ثبت کرد؛ قیمتی که خوشبینترین تحلیلگران نیز نمیتوانستند سال گذشته پیشبینی کنند. ماه بعد اتریوم کلاسیک با مشکلات بیشتری مواجه شد که به سقوط مستمر قیمت انجامید، اما تأثیر زیادی نگذاشت؛ زیرا سایر ارزهای دیجیتال نیز با همان نرخ کاهش قیمت داشتند.

زلنسکی در امامزاده داوود اتریوم علاوه بر چینلینک با شرکتهای بزرگ و معتبری مثل ، ، و اعلام مشارکت کرده است و علاوه بر اینها به برنامه اوراکل ورود پیدا کرده که توسط غولی مثل گوگل پشتیبانی میشود. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک با استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال و با مرور رفتار قیمتی گذشته آن میسر است. تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک نهایتاً میتوانست پیشبینی کند که قیمت به 15 دلار خواهد رسید.

تحلیل تکنیکال اتریوم کلاسیک، در این میان از آغاز روند صعودی پایداری خبر میداد. در حین سقوط قیمت، نوسانات قیمتی اندکی رخ داد که وضعیت اتریوم کلاسیک را نسبت به سایرین بهبود بخشید و با جذب سرمایهگذاران به این توکن، رفتهرفته ارزش بازار هم افزایش یافت و جامپ قیمت به آهستگی آغاز شد. کشورهای فقیر آفریقایی که امکان دسترسی به خدمات بانکی را نداشتند با بهرهمندی از امکاناتی که پروژههای ارزهای دیجیتال در رقابت با یکدیگر ایجاد کردهاند، میسر شده است.

رونمایی آیفون ۱۳ پرو مکس

پس از اعلام مشارکت اتریوم کلاسیک با چین لینک ()، یکی دیگر از پروژههای کلان جهان رمزارزها، قیمت توکن آن یعنی در کمتر از یک ماه از 4.52 به 12.93 دلار رسید؛ در حالی که اوج قیمت تا آن زمان در سال 2017 در محدوده قیمتی 47 دلار ثبت شده بود. برخی از اعضای سابق اتریوم همچنان بر این باورند که کار کردن با سیستم اتریوم کلاسیک تأثیر متفاوتی برای هر دو ارز دیجیتال خواهد داشت و باعث میشود که این رمزارز در آینده بر جهان چیره شود.

اتریوم کلاسیک اساساً پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکزی است که به کاربران اجازه میدهد اپلیکیشن بسازند و بدون هر گونه سانسور، وقفه یا درگیریِ شخصِ ثالث، خدمات قرارداد هوشمند ارائه میدهد. هر چند اتریوم کلاسیک در ابتدا شروع خوبی نداشت، اما اکنون دارای یکی از امنترین شبکههای بلاکچین است و بسیاری از هکرها در نفوذ به آن ناکام بودهاند. این پروژه در زمینه مشارکت با شرکتهای معتبر موفق عمل کرده و ادغام آن با چین لینک میتواند بر آینده آن تأثیرگذار باشد.

جدول تورم جهانی اوجگیری بازار به رهبری بیت کوین چندین دلالت داشت: اول آنکه رکوردشکنی بازار ماهیتاً با آنچه در سال 2018 اتفاق افتاد تفاوت داشت. علیرغم اینکه عده زیادی انتظار داشتند بازار رمزارزها ریزش اساسی کند، اما افت بازار در این سال چندان زیاد نبود. اتریوم کلاسیک بر اساس قرارداد هوشمند کار میکند که در آن هدف اصلی ایجاد یک بلاکچین غیرقابلردیابی بود که از 2015 تا به حال دستنخورده باقی مانده است و علاوه بر آن اپلیکیشنهایی عرضه شده بیوقفه و بدون خطا در حال کار کردن هستند.

از این رو، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال تا سال 2021 تحت تأثیر پذیرش آن به عنوان وسیله مبادله است. رشد بازار در سال 2018 متأثر از پامپ و دامپ ارزهای دیجیتال بود و قیمتها با ارزش واقعی تفاوت فراوانی داشتند. اما با این حال، شبکه اصلی اتریوم کلاسیک به پروتکل گواه اثبات سهام () بهروزرسانی نشده و همچنان از گواه اثبات کار () که همان پروتکل اصلی بیت کوین است استفاده میکند. حجم بالایی از معاملات رمزارزها به چین مربوط بود و با بهبود شرایط اقتصادیش این بازار رونق گرفت.  ​​​​​!

خرید گیم تایم Wow افراد زیادی از بازارهای مالی کلاسیک جذب بازار ارز دیجیتال شدند؛ زیرا باور داشتند که در آینده بازدهی بالایی نصیبشان میکند. اتریوم کلاسیک () در راستای جلوگیری از اختلال در شبکه اتریوم که در سال 2016 رخ داد، عرضه شد اما نسخه هارد فورک رسمی اتریوم محسوب نمیشود. تمامی این طرحها انقلابی در علوم مالی ایجاد کردند. در ضمن، این پروژه جهت حذف شخص ثالث، از بانکها و خدمات مالی هم پشتیبانی میکند. در این راستا میتوان به اعلام پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت توسط شرکتهای بینالمللی بزرگ در سراسر جهان اشاره کرد.

در 8 ماه پایانی سال 2020 قیمت اکثر رمزارزها روبهرشد بود.

در سال 2020 جهان درگیر ویروس کرونا شد و اقتصاد کشورها رفتهرفته آب میشد و در این میان گزینههای پیش روی سرمایهگذاران کاهش مییافت. رشد ارزهای دیجیتال در سال 2020 تا حدی مدیون همهگیری کرونا بود. در 8 ماه پایانی سال 2020 قیمت اکثر رمزارزها روبهرشد بود. در مقیاس انبوه ماسک و کیت تشخیص کرونا تولید کرد و اقتصادش بیش از پیش در حال ترقی است. پس از زیان بزرگ این بازار در 16 مارس 2020، قیمت اکثر کوینها ترقی کرد و به وضوح شرایط خود را بهبود بخشید.

آخرین بروزرسانی در: