طول مطالعه: 5 دقیقه

به طرز قابل فهم اما غیر منطقی، بسیاری از سرمایه گذاران اولیه، که خودشان کدنویس بلاکچین یا سازنده آن نبودند، اما در مورد اتک شنیده بودند، فکر کردند اتریوم ورشکست شده است و به فروش ارزهای خود شتافتند. برای کسانی که نمیدانند قرارداد هوشمند چیست، در واقع توافقنامههای قابل برنامهریزی بین دو یا چند طرف است. تنها شرط لازم برای تأیید در کل قرارداد هوشمند این بود که اگر اعضا از خارج شوند، به مدت 28 روز نمیتوانند اتر خود را خرج کنند.

مسکن ملی قم کسی توانست با موفقیت حدود یک سوم مبلغی را که در قرارداد هوشمند نگهداری شده بود بدزدد. در زیر در مورد مزایا و معایب هر یک بحث خواهیم کرد. در طول ماه اول فروش توکنهای ، این پروژه تعداد قابل توجهی ارز اتر را جمعآوری کرد. هاردفورک پیشنهادی، در شبکه اتریوم زنجیره بلوک را در یک نقطه خاص تقسیم میکند. اگر شما به عنوان یک استخراج کننده، کد (قوانین) جدید را خودتان اجرا نکنید، نه تنها نمیتوانید از نسخه به روز شده نرم افزار استفاده کنید، بلکه دیگر نمیتوانید به هیچ وجه با زنجیره بلوک یا شبکه جدید تعامل داشته باشید. ​​!

خرید گیم تایم Wow اگر یک دارنده توکنهای میخواست قرارداد را فسخ کند، تنها کاری که باید انجام میداد درخواست برداشت آنها بود. اگر چندین عضو به شما بپیوندند، حتی میتوانید ایدههای دیگری را برای بپذیرید و برای توسعه آنها پول اختصاص دهید. همچنین، ذخیره کردن بسیار راحت است- شما حتی در برخی از کیف پولهای سخت افزاری (به عنوان مثال ) نیز میتوانید این کار را با سهولت انجام دهید. با این حال، بسیاری از توسعه دهندگان این مسئله را به عنوان یک باگ احتمالی تشخیص داده و به سرعت موضوع را مطرح کردند.

کسانی بودند که موضع “کد، قانون است” را اتخاذ کردند و گفتند که تمام هدف یک بلاکچین این است که به هیچکس اجازه کنترل آن را ندهید. ایده هاردفورک این است که با این کار تمام بودجه از دست رفته را به کسانی که آن را به لطف حمله از دست دادهاند بازپرداخت میکند. کسانی که احساس کردند “کد یک قانون است” تصمیم گرفتند نسخه قدیمی نرم افزاری را که قبل از فورک اتریوم کلاسیک وجود داشت ادامه دهند و به طور موثر زنجیره قدیمی (با حمله ) را دست نخورده نگه داشتند. ​​​.

داشتن توکنهای به این معنی بود که شما بخشی از فرایند تصمیم گیری بودید که تصمیم میگرفت کدام پول دریافت کند و کدام یک نه. برای داشتن حق رأی در ، باید توکنهای ویژه خریداری کنید. خوشبختانه، در این راهنمای کوتاه، ما همه چیز را در مورد آن و تقسیم اتریوم که به دلیل آن رخ داده است توضیح خواهیم داد. مواردی که در این راهنمای اتریوم کلاسیک توضیح خواهیم داد به این شکل است: در واقع چیست و چگونه با فورک (به روز رسانی یا ایجاد بلاکچین جدید) اتریوم کلاسیک ارتباط برقرار میکند، روشهای مختلفی که میتوان بلاکچین را به روز کرد (هاردفورک و سافتفورک)، و چگونگی مقایسه اتریوم کلاسیک و اتریوم از نظر عملکرد بازار امروز آنها.

تورم جهانی مواد غذایی

در آخر، در مقابل را از نظر مزایا و معایب خاص آنها بررسی خواهم کرد. با این حال، طولی نکشید که یکی از اعضای جامعه مشکل بالقوه دیگری را شناسایی کرد. سافتفورک شبکه را در معرض خطر بالقوه دیگری قرار داد - حمله “عدم پذیرش سرویس”. ایده این بود که بودجهای را برای تأمین هزینه توسعه برنامههای غیرمتمرکز تامین میکند که در اینده توسط شبکه اتریوم ساخته خواهند شد.

جوامع ارز دیجیتال اولیه دارای گرایش آزادیخواهانه بسیار قوی بود پس جای تعجب نیست که این گزینه تا این اندازه حمایت شد. این امر باعث میشود حمله به چنین روشی بسیار گران تمام شود. سافتفورک به این معنی است که هر بلوکی که شامل معاملهای باشد که منجر به انتقال ارزهای مسروقه شود، نادیده گرفته میشود. یکی از این موارد است که اغلب ظاهر میشود. ارزش تخمینی در زمان اعانه دادن این ارزها 150 میلیون دلار بوده است که تقریباً برابر با 15٪ از کل اتر موجود بود.

ایده این است که تا زمان انتخاب نقطه، زنجیره قدیمی و زنجیره جدید (ایجاد شده توسط هاردفورک) یکسان خواهند بود. همانطور که در آن زمان یکی از توسعه دهندگان و بنیانگذاران اتریوم اظهار داشت: تقصیر حمله به را به گردن شبکه اتریوم انداختن، مانند این است هر بار که یک وب سایت با مشکلاتی که باعث از کار افتادن آن شود روبرو شد، “اینترنت” را سرزنش کنید. فایده یک دفتر کل که به دلخواه جامعه تغییر کند، چیست؟ پس از تکمیل هاردفورک راهی برای تغییر آن وجود ندارد.

جدول تورم جهانی هرچند دفعه بعدی ممکن است این تغییر جامعه محور نباشد. این زنجیره دوم بیشترین پشتیبانی جامعه و همچنین بیشترین توسعه دهندگان اصلی پروژه را دارد. ایده سافتفورک، هنگامی که بر روی آشفتگیای که ، توسعه دهندگان اتریوم را در آن رها کرد، اعمال میشد، به این معنی بود که آیا کاربر میخواهد کد جدید را اجرا کند یا نه، انتخاب کاربر است. بنابراین راهی برای خروج از ایجاد شد و متد نامیده شد که به سرمایه گذاران این امکان را میدهد تا اتری را که در آن شریک بودهاند پس بگیرند. ​​​.

در حال حاضر از نظر کل ارزش شبکه، شماره 18 را به خود اختصاص داده است. مشکل ایده سافتفورک این است که مهاجمان میتوانند قرارداد را با معاملات خود اسپم کنند. این بدان معنی بود که ایده سافتفورک کنار گذاشته شد. تقسیم اتریوم که باعث شد و یکی از قوانین اصلی بلاکچین را نقض کنند. به نظر میرسید که تطبیقپذیری و شفافیت سیستم آنها را به خود جذب میکند. ممکن است فکر کنید کل سیستم ورشکست شده است.

قیمت فعلی هر ارز اتریوم کلاسیک 6. 92 دلار است (از 21 آگوست 2021). ارزش بازاری 800 میلیون دلار است. از نظر تئوری، این پیشنهاد، اتری را که هکر به سرقت برده بود، به طور کامل قفل میکند. بیایید کمی دقیقتر ببینیم که چگونه فرد مهاجم توانست از این باگ استفاده کند. با پشتوانه چنین نامهای بزرگی احتمالاً عجیب به نظر میرسد که کسی هنوز هم بخواهد کاری با اتریوم کلاسیک انجام دهد.

سافتفورک (اطلاعات بیشتر به زودی). این کاملاً مخالف آنچه بلاکچین برای دستیابی به آن طراحی شده بود، بود. با این حال، چه این کار را بکنند یا نکنند، بازهم قادر خواهند بود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تغییری برای تصویب بازپرداخت حمله ایجاد نشد. نگران نباشید. اینطور نیست.

آخرین بروزرسانی در: