طول مطالعه: 5 دقیقه

در واقع بلاک چین برای جلوگیری از دستکاری شدن دادهها توسط افراد مختلف خلق شده بود اما با جدا شدن هارد فورک اتریوم این موضوع به شدت زیر سوال رفت. هکرها در کد بلاک چین یک خلاء قانونی پیدا کرده بودند که با استفاده از آن میتوانستند تعدادی توکن ثابت را چندین و چند بار مسترد و مبلغ آن را دریافت کنند. برای انجام این کار از همان استفاده شد و با چندین بار اجرای این دستور، بیش از ۱۱.۵ میلیون اتر به ارزش ۵۰ میلیون دلار از این پلتفرم به سرقت رفت.

واردات خودرو 1401 تا به اینجای کار همه چیز خوب بود تا اینکه در سال ۲۰۱۶ یکی از سختترین حملات دنیای کریپتو در تمام تاریخ رخ داد و باعث شد مسیر شبکه اتریوم برای همیشه تغییر کند. او یک برنامه نویس و نویسنده روسی-کانادایی است که از روزهای اول خلق رمزارزها در این صنعت حضور داشت و در سال ۲۰۱۱ یکی از بنیان گذاران مجله بیت کوین () بود. اتریوم کلاسیک یک پلتفرم رمزارز غیرمتمرکز و متن باز () است که قراردادهای هوشمند را بر بستر شبکه بلاک چین اجرا میکند.

دلار به تومان

در صورتی که شرایط قرارداد محقق شود، قرارداد به صورت خودکار توسط بلاک چین اجرا خواهد شد. سوای سرمایهگذارهای کوچکی که در حال اقبال به اتریوم کلاسیک هستند، سرمایهگذاران بزرگی هم به اتریوم روی خوش نشان دادهاند که یکی از آنهاست. یکی از بزرگترین مشکلات این بود که برنامهنویسهای قرارداد هوشمند پلتفرم دائو احتمال وجود درخواستهای بازگشتی را نادیده گرفته بودند. یکی از بزرگترین ضعفهای این سیستم نام داشت که با استفاده از آن یک سرمایهگذار میتوانست پشتیبانی خود را از یک پروژه خاص بردارد.

اپل واچ نسل 8

با استفاده از این هارد فورک تمام سرمایه از دست رفته به حسابی واریز خواهد شد که مالکان اصلی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. همانطور که گفتیم، طبق این قانون تا ۲۸ روز پس از برداشت سرمایه، دسترسی به آن ممکن نبود. ممکن است بپرسید که کدام سرمایه دیجیتال بهتر است؟ ()، شرکت مادر (شرکت مدیریت داراییهای رمز نگاری شده)، گفته است قصد دارد تا 50 میلیون دلار سهام ’را بخرد. &;&;.

قیمت () در اردیبهشت سه برابر شد و قبل از اینکه ۷۰درصد کاهش یابد به به بالاترین قیمت خود یعنی ۱۷۷.۲۶ دلار رسید. متاسفانه این ایده با استقبال کمی از طرف جامعه بیت کوین مواجه شد و به همین خاطر او تصمیم گرفت با عرضه عمومی، برای ایده خود سرمایه جمع کند. نتیجه این بود که بهترین تصمیم ممکن، گرفتن هارد فورک از شبکه و بازگردانی تمام توکنهای از دست رفته است.

فایل دگ، الگوریتمی است که به ماینرها اجازه استخراج میدهد و کاهش اندازه فایل این امکان را به ماینرهای با کارت گرافیک قدیمیتر میدهد که آنها هم بتوانند به استخراج ادامه دهند و امنیت شبکه را حفظ کنند. قبلا هم سرمایههای مجازی مورد حمله قرار گرفته بودند و هیچ وقت هم برای بازگردانی سرمایه افرادی که احتیاط نکردهاند هارد فورکی از شبکه گرفته نشده است. در این زمان ویتالیک بوترین ایدهای ارائه داد که با استفاده از آن یک زبان برنامه نویسی جدید برای اجرای اتوماتیک فعالیتهای مختلف ایجاد میشد.

ویتالیک بوترین با اسم کامل ویتالی دیمیتریویچ بوترین در ۳۱ ژانویه ۱۹۹۴ به دنیا آمد. برای استفاده از این پلتفرم مردم توکنهای این سازمان را با استفاده از اتر میخریدند و از این توکنها برای رای دادن به نرمافزارهای غیرمتمرکز () استفاده میکردند. اتریوم نیز شبکهای بود که باعث بازگردانی این توکنها شده بود. که مخفف عبارت است یک ایده آیندهدار بود که به سرمایهگذارها و کارآفرینهای زیادی این امکان را میداد که روی ایدههای مختلفی سرمایهگذاری کنند.

با این حال، این مشکل آسیب زیادی به شهرت اتریوم وارد میکرد و به همین خاطر تیم توسعه دهنده اتریوم تصمیم گرفت به سرعت وارد عمل شود. در واقع سازمان دائو یک شتاب دهنده غیرمتمرکز بود که از بلاک چین اتریوم استفاده کرد تا از طریق مجموعهای از قراردادهای هوشمند، پروژههای خود را اجرا کند. با استفاده از این زبان، برنامههای جدیدی میتوانستند روی شبکه بلاک چین خلق شوند. در این اقدام، الگوریتم ماینینگ اتریوم کلاسیک تغییر کرد و کاهش اندازهٔ فایل دگ () با افزایش نرخ هش، امکان استخراج روی پردازندههای گرافیکی 3و 4را برای کاربران خود فراهم کرد.

۱۷۷.۲۶ دلار رکوردی بود که اتریوم کلاسیک ثبت کرد و نشان داد برنامههای بنیانگذاران آن برای آینده، بیهوده نبوده است. این در حالی بود که تراکنشها در دفتر ثبت عمومی هم ثبت نمیشدند. تمامی این جریان زیر سر اشتباه یک سازمان تحت عنوان بود. حالا ممکن است بپرسید که دلیل تمامی این اتفاقات چه بود؟ از لحظات قیمت و نوسانات هر دو شبکه مشابه هم هستند و تنها تفاوت این دو شبکه در این است که مبلغ به سرقت رفته در شبکه جدید به حساب کاربران بازگشته است اما در شبکه قدیمی این مبلغ در حساب سارق یا سارقان باقی مانده.

در نتیجه این کار، اتریوم کلاسیک همان شبکه اولیه باقی ماند و توکنهایی که از شبکه به سرقت رفته بودند دست نخورده باقی ماندند. خالق اتریوم کلاسیک چه کسانی هستند؟ آینده اتریوم کلاسیک | چه آیندهای در انتظار است؟ تاریخچه اتریوم کلاسیک | چطور متولد شد؟ تاریخچه شبکه اتریوم به سال ۲۰۱۳ برمیگردد. شبکه اتریوم کلاسیک در نتیجه هک شبکه اتریوم در سال ۲۰۱۶ شکل گرفت و باعث تقسیم شبکه به دو شاخه جداگانه شد.

قرعه کشی ایران خودرو 5 خرداد
بهترین کیف پول اتریوم کلاسیک کداماند؟ پس از این تقسیم، شبکه اصلی اتریوم با اسم اتریوم کلاسیک به شروع به فعالیت کرد و نام ارز دیجیتال بومی خود را به تغییر داد. اگر درباره رمز ارز سوالی دارید همینجا بپرسید و در بحث شرکت کنید. به همین دلیل هیچ تغییری در ساختار شبکه نباید ایجاد شود. در مقابل در شبکه اتریوم، اتر با نرخ ثابتی تولید خواهد شد و هیچگونه محدودیتی از لحاظ تعداد سکههای قابل اکتشاف وجود ندارد.

در طول این مدت نیز دفتر عمومی سرمایهگذاری به روزرسانی میشد و همه از نتیجه کار راضی بودند تا اینکه قرارداد هوشمند هک شد. اما چطور چنین چیزی ممکن شد؟ به ویکی پدیای اتریوم کلاسیک سری بزنید. اتر یا اتریوم کلاسیک؟ پس اتر به سرقت رفته کاملا از دست نرفته بود. پس از اینکه تصمیم به برداشتن سرمایه گرفته میشد، آن را به شکل اتر دریافت میکردند. یا سازمان خودگردان غیرمتمرکز چیست؟

آخرین بروزرسانی در: