طول مطالعه: 4 دقیقه

(2022)

در این زمینه مطالعات زیادی صورت گرفته که از آن جمله می­توان به مطالعات انجام شده در مورد تقاضا در کشورهای در حال توسعه اشاره کرد. براساس این متغیرها، به منظور تخمین و پیش­بینی تقاضا برای بنزین در کشور مدل اقتصادسنجی مورد نظر به شرح زیر ارائه می­شود. در این بخش به منظور تخمین تقاضای بنزین و پیش­بینی مصرف بلندمدت آن از داده­های سری زمانی مربوط به بخش حمل و نقل جاده­ای در اقتصاد ایران در سه دهه گذشته استفاده شده است.

رونمایی آیفون Se
مطالعه انجام شده توسط پیندیک که یکی از اولین مطالعات برای تحلیل تقاضای انرژی در بخش حمل و نقل به شمار می­آید. اکنون می­توانیم با استفاده از پیش­بینی­هایی که در مورد تعداد خودروها و مصرف بنزین بدست آوردیم و با طراحی یک سناریوی فرضی در زمینه ورود تدریجی خودروهای هیبریدی در ناوگان حمل و نقل کشور و براساس برخی فروض نسبتاً واقع­بینانه در سناریوی مورد نظر به بررسی میزان صرفه­جویی در مصرف بنزین و کاهش آلودگی هوا پرداخته و منافع آن را در یک دوره 15 ساله (1405-1390) برآورد کنیم.

تاثیر تورم جهانی نتایج تخمین نشان می­دهد به ازای هر 1 درصد بهبود در راندمان مصرف سوخت 44/2 درصد تقاضای بنزین در کشور را کاهش خواهد داد. مشاهدات اخیر در کشورهای صنعتی بویژه پس از افزایش نسبی قیمت­های انرژی و بحران­ اقتصادی جهانی حاکی از آن است که صنایع خودروسازی در حال تحول ساختاری بوده و درصدد طراحی و تولید خودروهایی با مصرف سوخت و آلایندگی کمتر هستند. با توجه به اینکه این خودروها در مقیاس نسبتاً وسیعی توسط سازندگان عمده در کشورهای آسیایی طرف تجارت با ایران مثل چین و ژاپن و هندوستان تولید و عرضه می­شود، به نظر می­رسد اقدام خودروسازان داخلی به جلب مشارکت و همکاری سازندگان خارجی برای انتقال فناوری و سپس بومی­سازی آن در داخل می­تواند علاوه بر تأمین بازار داخلی در حرکت تدریجی به سوی بازارهای صادراتی این محصولات در آینده نیز مؤثر باشد. .

علت تورم جهانی ولی از آنجا که می­توان برای پر کردن باتری با برنامه­ریزی قبلی عمل کرده و تا حد امکان در ساعات شب و ساعات غیر از اوج مصرف برق اقدام نمود، در واقع با استفاده از ظرفیت خالی نیروگاهها می­توان هزینه مؤثر پر کردن باتری خودرو را به مقدار زیادی کاهش داد. در واقع این پارامترها تا 99 درصد تغییرات مصرف بنزین در کشور را نشان می­دهند. علاوه بر آن باید توجه کرد که چون نیروگاههای برق معمولاً دور از مراکز جمعیت شهری واقع شده­اند، آلودگی احتمالی ناشی از سوخت فسیلی مصرفی آنها در آلودگی هوای داخل شهر نقشی نداشته و از این لحاظ مزیتی برای خودروهای برقی محسوب نمی­شود.

با توجه به اینکه صنایع خودروسازی کشور دارای تجربه کافی در تولید و بازاررسانی محصولات این صنعت بوده و برنامه­های مفصلی نیز برای توسعه این صنعت و افزایش تولید و جوابگویی به تقاضای رو به رشد بازار دارد و با در نظر گرفتن روند افزایشی قیمت سوخت در دنیا و توجه خودروسازان بزرگ به عرضه خودروهای کم­مصرف هیبریدی، می­توان نتیجه گرفت که تشویق خودروسازان داخلی به بومی­سازی فناوری و عرضه تدریجی این نوع خودروها در داخل کشور می­تواند فواید ارزنده­ای در کاهش مصرف سوخت داشته و در عین حال در کاهش آلودگی هوا بویژه در شهرهای بزرگ کشور نقش مؤثری داشته باشد.

مسکن ملی شیراز با توجه به این شرایط می­توان انتظار داشت که عرضه تدریجی این نوع خودروها با استقبال نسبی بازار مواجه شده و در طول زمان با افزایش قیمت سوخت به تدریج بتواند سهم قابل توجهی در بازار داخلی خودرو داشته باشد. در این شرایط و با درنظر گرفتن این واقعیت که استفاده از خودروی شخصی در رفت و آمدهای درون­شهری و مسافرتهای برون­شهری به عنوان یک کالای مصرفی بادوام به صورت نوعی ضرورت عرفی برای خانوارهای شهری مطرح شده است، مسئله افزایش مصرف سوخت و در عین حال شدت آلودگی هوای شهرها از مسائل اصلی اقتصادی و اجتماعی بوده و نیازمند توجه و چاره­اندیشی جدی است.

قرعه کشی ایران خودرو 6 اردیبهشت 1401

که در آن مصرف سوخت به ازای هر کیلومتر پیموده شده (یا شدت سوخت) است و مقدار فاصله پیموده شده در هر سال برای هر خودرو و سرانه تعداد تجمعی خودروها است. میزان کاربری خودروها معمولاً برحسب تعداد کیلومتر پیموده شده توسط هر خودرو در طول سال بیان می­شود. خودروهای سواری شخصی در کشور عمدتاً بنزین­سوز بوده و با افزایش تولید این خودروها و امکان خرید آن در بازار، سهم آنها در ترکیب کل خودروهای کشور افزایش یافته و تعداد آنها همجنان با رشد بالایی افزایش خواهد یافت.

خودروهای هیبریدی جدیدتر که دارای باتری با فناوری پیشرفته­تر بوده و تا حدود زیادی قابل حرکت با نیروی باتری خود هستند، قیمتهای بالاتری داشته و صرفه اقتصادی آنها در قیمتهای بالاتر بنزین بیشتر خواهد بود. گفتنی است که علیرغم کاهش نسبی سن متوسط ناوگان بنزینی کشور در سالهای اخیر، این رقم هنوز از متوسط جهانی خیلی بیشتر است. از آنجا که کاهش 59 میلیون تن دی­اکسیدکربن و به همان نسبت سایر گازهای سمی ناشی از سوخت­های فسیلی از هوای شهرهای بزرگ و پرجمعیت می­تواند آثار محسوسی در پاکیزگی هوای این مناطق داشته باشد، فواید زیست­محیطی آن برای شهروندانی که معمولاً در این شهرها از شدت و غلظت آلودگی هوا رنج می­برند، در حد بسیار بالایی است و بسیار بالاتر از آن است که با معیارهای پولی سنجیده شود.

که نسبتاً جدیدتر بوده و در آن از ساختار نسبتاً ساده­ای استفاده شده است. در این مطالعه از یک روش سیستماتیک بازگشتی استفاده شده که در آن به صورت تابعی از و و سایر متغیرها تخمین زده می­شود، اما و صرفاً به صورت توابعی از سایر متغیرها بدست می­آیند. همانطور که اشاره شد، رشد بالای تولید خودرو با تکنولوژی پایین در کنار قیمت­های پایین سوخت، همچنان بزرگترین عامل در مصرف بالای بنزین در سالهای اخیر در کشور بوده­اند. ​!

که در آنها قیمت سوخت،درآمد (تولید ناخالص داخلی(، چگالی جمعیت و مالیات است. در رابطه (12) تقاضای بنزین در سال است. این 2بالا ناشی از وجود روند زمانی همجهت در متغیرها است و لزوماً به دلیل وجود ارتباط حقیقی بین متغیرها نیست. , . ., , . . . , , , , .

آخرین بروزرسانی در: