طول مطالعه: 5 دقیقه

همچنین نتایج تخمین تابع تقاضای صادرات صنایع چوب بیانگر اثرگذاری مستقیم نرخ واقعی ارز و کشورهای طرف تجاری بر تقاضای صادرات میباشد و قیمت نسبی صادرات صنایع چوب که با شاخصعمدهفروشیکل واقعی شده، اثر منفی بر تقاضای صادرات صنایع چوب دارد. در این تحقیق، عوامل تعیینکننده تابع عرضه و تقاضای صادرات صنایع چوب و محصولات چوبی در کوتاه- مدت و بلندمدت مبتنی برالگوی تصحیح خطای برداری برای دوره 5511 تا 5511 مورد بررسی قرار گرفته و بر این اساس تابع عرضه و تقاضای صادرات صنایع چوب برای این دوره برآورد گردیده است.نتایج حاصل از برآورد نشاندهنده اثرگذاری معکوس متغیر نرخ تعرفه وارداتی و از سوی دیگر اثرگذاری مثبت و مستقیم متغیرهای ارزش افزوده، نرخ واقعی ارز و قیمت نسبی صادرات صنایع چوب بر عرضه صادرات میباشد. ​​.

زلنسکی بازیگر طنز
یک تغییر مورد انتظار دیگر بهبود در لنز تله فوتو آيفون است. این فرضیه در چند سال اخیر کاملا جواب داده است و تنها مورد استثنا به سال ۲۰۲۰ و همهگیری کرونا مربوط میشود که برنامه اپل با یک ماه تاخیر مواجه شد. ما انتظار داشتیم که اپل در آیفون 13 ناچ را به طور کامل حذف کند؛ اما مهندسین اپل تنها آن را ۲۰ درصد کوچکتر کردند. مهمترین شایعات منتشر شده به احتمال استفاده از طراحی بدون ناچ برای برخی مدلها و جایگزین شدن حفره مرکزی نمایشگر برای جا دادن دوربین سلفی، رفتن تاچ آيدی به زیر نمایشگر، استفاده از یک آلیاژ تیتانیوم مقاومتر، حذف برآمدگی دوربینهای پشت گوشی، تغییر ابعاد نمایشگر هر ۴ عضو جدید آيفون و مرگ آيفون مینی اشاره دارند. ​​​!

زلنسکی بیوگرافی از آن زمان تاکنون سایر تولید کنندگان مشکل دوربین سلفی را با حفره نمایشگر و یا استفاده از دوربینهای زیر نمایشگر حل کردهاند؛ اما اپل همچنان ناچ را بهترین راهکار ممکن میداند. بر این اساس مدل استاندارد آيفون 14 و آيفون 14 پرو از نمایشگر ۶.۱ اینچی بهره خواهند برد و مدلهای آيفون 14 مکس و آيفون 14 پرو مکس از نمایشگر ۶.۷ استفاده خواهند کرد. اپل برای مدل پایه آيفون 13 پرو مکس برچسب قیمتی ۱۰۹۹ دلاری را در نظر گرفته است و برای تهیه قویترین نسخه آن نیز باید ۱۵۹۹ دلار هزینه کنید.

رئال مادرید خلاصه بازی اپل در دو سال گذشته مدل پایه آيفون را به یک نمایشگر ۶.۱ اینچی مجهز کرده است و در مدل پرو مکس نیز شاهد حضور صفحه نمایش ۶.۷ اینچی هستیم. هرچند وی اعلام کرد که سری 14 همچنان از ۴ مدل مختلف تشکیل خواهد شد. رندرهای وی برخی از شایعات منتشر شده درباره این گوشی از جمله طراحی بدون ناچ، حفره مرکزی نمایشگر و شاسی ساخته شده از آلیاژ تیتانیوم را تایید میکردند.

وی ادعا کرد که برخی منابع داخلی در اپل تصاویر واقعی و طرحهای شماتیک این گوشی را در اختیارش قرار دادهاند و این رندرها نیز از همانها گرفته شدهاند. اما میزان برداشت از این جنگلها در ایران بسیار بیشتر از متوسط جهانی آن میباشد. سهم مناطق جنگلی ایران حدود هفت درصد از کل مساحت کشور میباشد که نشاندهنده فقر جنگلی در ایران است. یکی از افشاگرهای معروف یوتیوب و آيفون به نام که سابقه انتشار اخبار درست و البته نادرست را در کارنامه خود دارد، در هفته پیش از معرفی آيفون 13 با انتشار رندرهای آیفون 14 پرو مکس توجهات را به خود جلب کرد.

مسکن ملی شیراز پیش فروش آيفون 13 در جمعه ۱۷ شهریور ماه آغاز شد و در ۲ مهر ماه نیز در اختیار خرده فروشیها قرار گرفتند. هرچند که ظاهرا این انتظار طولانی قرار است در آيفون 14 به پایان برسد. آيفونها معمولا یک هفته و نیم پس از رونمایی در اختیار کاربران قرار میگیرند. کوئو پس از معرفی آيفون 13 در یادداشتی پیشبینی کرد که علاوه بر حذف ناچ، شاهد استفاده از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی در مدلهای پرو و پرو مکس 14 نیز خواهیم بود که در مقایسه با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی قبلی یک پیشرفت چشمگیر محسوب میشود.

اپل احتمالا در آيفون 14 نیز از مگ سیف استفاده کند و حتی سرعت آن را بهبود ببخشد. دوربین آيفون 13 با بهبودهایی از جمله حالت سینمایی، ویدیوهای و قابلیت زوم بهتر همراه شده بود. بنابراین این احتمال وجود دارد که در سال 2022 و با معرفی آيفون 14 سرانجام این قابلیت به تمامی مدلهای آيفون اضافه شود. اپل تمایل دارد رویدادهای خود را در روزهای سهشنبه یا چهارشنبه برگزار کند. حتی از وبسایت بلومبرگ هم به احتمال یک بازطراحی کلی در طراحی آيفون در سال 2022 اشاره کرده است.

رئال مادرید مقابل آربی لایپزیگ

هرچند که حتی قبل از معرفی آيفون 13 نیز شایعات بار دیگر تغییر کردند و این بار گفتند که آيفون 14 حتما گوشی موعود خواهد بود. بر اساس شنیدهها در سری گوشیهای ۲۰۲۲ اپل دیگر خبری از مدل مینی نخواهد بود و در عوض اپل روی گوشیهای بزرگتر تمرکز خواهد کرد. یک مدل بالارده و یک مدل با امکانات پایینتر. اهمیت روز افزون چوب بهعنوان ماده ساخت و ساز در سالهای اخیر، باعث شده که برخوردی نوین با این ماده ارزشمند صورت گیرد.

به همین خاطر مدلهای مختلف سری آيفون 14 نیز احتمالا در یک روز یکسان عرضه نخواهند شد. برای مقایسه میتوانید قیمت مدلهای مختلف سری آيفون 13 را در کانفیگهای مختلف در جدول بالا مشاهده کنید. اپل در سری آيفون 12 پشیبانی از شبکه 5را به گوشیهای خود اضافه کرد و در هنگام معرفی آيفون 13 نیز گفت که آيفونهای جدید این شرکت حالا میتوانند پشتیبانی گستردهتری از شبکه 5به عمل آورند. اپل در ۲۳ شهریور ماه و درخلال یک رویداد مجازی از جدیدترین پرچمداران خود که شامل آيفون 13 مینی، آيفون 13، آيفون 13 پرو و آيفون 13 پرو مکس میشدند در کنار اپل واچ سری 7، آيپد مینی 6 و نسل نهم آيپد رونمایی کرد.

هنوز زمان زیادی از معرفی سری آيفون 13 نگذشته؛ اما شایعات زیادی درباره 14 منتشر شده است. در اینجا هر آنچه که درباره مشخصات و ویژگیهای احتمالی جدید آيفون 14 میدانیم را برای شما جمعآوری کردهایم. در پایان پیشنهادات و راهکارهایی جهت بهبود شرایط موجود صادرات صنایع چوب ارائه گردیده است. مخصوصا اینکه گلکسی اس 21 اولترا سامسونگ دارای زوم اپتیکال ۱۰ برابری است. اپل همچنین ویژگیهایی را به این گوشیها اضافه کرد که طرفداران این شرکت مدتها بود که منتظر آنها بودند و شایعات نیز به احتمال اضافه شدن آنها اشاره داشتند.

آخرین بروزرسانی در: