طول مطالعه: 4 دقیقه

ویتالیک بوترین ایده اصلی اتریوم در سال 2013 میلادی مطرح نمود. ویتالیک بوترین () بنیانگذار این پلتفرم نام اتریوم را پس از مطالعه یک مقاله در وبسایت عمومی ویکیپدیا پیرامون مبحث عناصر و ادبیات داستانی علمی، انتخاب کرد. با توجه مطالب ذکر شده، اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز و بلاک چینی است که رمزارز اتر بر بستر آن ایجاد گردیده است. یک برنامه غیر متمرکز یا به اختصار توانایی آن را دارد که بدون نیاز به واسطهها و با بهره مندی از توزیع جمعی یک عمل مخصوص را انجام دهد.

ولادیمیر پوتین تحصیلات
 &; &;!

در واقع یک توکن، ارز برنامهای غیرمتمرکز بوده که خودش بلاک چین انحصاری ندارد و از بلاک چینهای دیگری مانند اتریوم بهره میبرد. به جای اینکه برای هر برنامه یک بلاک چین ایجاد نمایید میتوانید از بلاک چین اتریوم جهت هزاران برنامه بهره ببرید. با هر پیادهسازی، درخت مرکل قابلیت صرفهجویی در فضا، تنظیم اثبات عضویت که با عنوان اثبات مرکل شناخته میشود و همگام سازی مخدوم سبک () را ایجاد کرده است. اتر یک ارز دیجیتال تجاری با قابلیت حمل است که برای پرداخت هزینههای تراکنش نرم افراز مدنظر، توسط توسعه دهندگان نرم افزار، استفاده میشود.

تورم جهانی مواد غذایی کاربردهای متعدد: اتریوم علاوه بر اینکه مثل بیتکوین قابلیت ذخیرهی ارزش را دارد، قادر است جهت پردازش انواع تراکنشهای مالی، اجرای قراردادهای هوشمند و ذخیرهی داده برای اجرای نرمافزارهای غیر متمرکز مورد استفاده قرار بگیرد.. در بلاک چین اتریوم، به جای فعالیت برای استخراج بیت کوین، ماینرها جهت یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده با نام اتر که شبکه را تأمین میکند، کار میکنند. صدها داوطلب در سراسر جهان، یک کپی از کل بلاک چین اتریوم را نزد خود ذخیره میکنند.

دلیل این افزایش کارمزد این بود که برخلاف بیتکوین که خود شبکه پاداش تاییدکنندگان تراکنش (یا ماینرها) را میدهد. به موجب این امر هرچه تراکنشهای بیشتری روی اتریوم اعمال شود، قیمت کارمزد تراکنشها نیز افزایش خواهد یافت؛ چراکه کارمزد تراکنشها براساس میزان عرضه و تقاضای شبکه تعیین میگردد. کارمزد بسیار بالا: افزایش محبوبیت اتریوم در سالهای اخیر منجر به افزایش کارمزد تراکنش شده است. افزایش تعداد توکنهای -20 که سبب افزایش کارایی شبکه اتریوم میشوند.

آیفون 14 قیمت این شکل پرداخت که به آن دیفای () اطلاق می شود، وام ها و قرضهایی را در بر می گیرد که اجرای آنها در بستر قراردادهای هوشمند و صرافی های غیر متمرکز امکان پذیر می باشد. از دیگر کاربردهای اتریوم نرم افزارهای پرداخت مالی غیر متمرکز، در دنیای واقعی است. این پلتفرم، به جز پشتیبانی از رمزارز اتر دیگر قابلیتهایی مانند فراهم آوردن بستری جهت نوشتن برنامههای کاربردی توزیع شده (| ) دارد.

رونمایی آیفون ۱۴ فاز صفر این طرح، در 1 دسامبر 2020 راهاندازی گردید و تنها دو فاز دیگر جهت اجرا باقی ماندهاند. در واقع ماشین مجازی اتریوم یا () یک نرم افزار کاملاً تورینگ بوده و روی شبکه اتریوم اجرا میگردد. در واقع مهندسین اتریوم روی خرد کردن () محاسبات فعال بودند وگام بعدی توسعه پلتفرم اتریوم تحت عنوان اتریوم 2 در اجلاس در نوامبر سال 2017 معرفی شد. بنابر آمارهای اعلام شده، در سه ماهه سوم سال 2020 روزانه به طور میانگین 1/1 میلیون تراکنش در پلتفرم اتریوم صورت میپذیرد که این میزان چیزی در حدود 5/3 برابر بیشتر از تعداد تراکنشهایی است که روزانه در پلتفرم بیتکوین اعمال میگردد.

خرید ایرپاد پرو 2021 پس از به روز رسانیهای اعمال شده در پلتفرم اتریوم، در 19 دسامبر سال 2016، اتریوم برای نخستین بار موفق شد بیش از یک میلیون تراکنش را در یک روز پردازش نماید. در ژانویه سال 2016، پروتکل اتریوم موفق شد در حدود 25 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. بهطوریکه در ما فوریه 2021 رکورد چیزی در حدود 23 دلار جهت هر تراکنش ثبت شد. در آغاز توسعه شبکه اتریوم 1.0 امکان پردازش، در حدود 15 تراکنش در ثانیه بود.

رئال مادرید لایپزیش بلاک چین اتریوم از درخت مرکل به علت مسائل امنیتی استفاده مینماید تا مقیاسپذیری را بهبود ببخشیده و هشهای تراکنش را تا حد ممکن بهینه نماید. هم اکنون با راهاندازی اتریوم 2.0، تعداد تراکنشهای قابل انجام، به بیش از 10 هزار تراکنش در ثانیه مبدل گردید. دیلوریو، دوست خود، جوزف لوبین () را هم جهت همکاری دعوت کرد. اما هم اکنون اکثریت سایتهای داخلی در حال حاضر فقط بیت کوین ارائه میدهند.

رونمایی آیفون با آهنگ ایرانی بلاک چین بیت کوین جهت پیگیری مالکیت پول دیجیتال بیت کوین استفاده میشود. اگر چه تفاوتهای فنی بسیاری بین این دووجود دارد، اما مهمترین تفاوت بیت کوین و اتریوم باید به اهداف و قابلیتهایشان اشاره نمود. اما بلاک چین اتریوم جهت اجرای کدهای برنامه نویسی برنامههای غیرمتمرکز ایجادگردیده است. شاید در ذهن شما این سوال ایجاد شود که اینها صحنهای از یک فیلم علمی و تخیلی باشد، اما این در حقیقت آینده جهان ما خواهد بود.

اتریوم کلاسیک چیست

قراردادهای هوشمند میتواند آینده جهان را بسازند. علاوه بر این در هر نقطهای از جهان در دسترس عموم میباشند. علاوه بر ذخیرهسازی این دادهها، هر گره اتریوم از مجموعه مشابهی از قواعد جهت پذیرش تراکنشها و اجرای قراردادهای هوشمند، پشتیبانی مینماید. هر نوع سرمایهگذار باید قبل از تعهد به سرمایهگذاری، دیدگاههای متعددی را بررسی نماید و با تمام مقررات محلی آشنا باشد. اتریوم را میتوان با خریداری یا ماین تهیه نمود.

قرعه کشی خودرو تیر 1401 به موجب این امر نتیجه آن، اتریوم 2.0 یا است. نحوه خرید اتریوم به چه شکل است؟ در واقع اتریوم، دسترسی آزاد به پول دیجیتال و خدمات داده پسند را جهت عموم کاربران صرفنظر از پیشینه و موقعیت جغرافیایی آنها ، فراهم میآورد. این ارز دیجیتال بستری برای رمزارزها ()، اِتِر (| ) ارائه میدهد. این بلاک چینها اجماع مشترکی داشته، پس بنابراین دستکاری سواستفادهگرانه از شبکه مستلزم آن خواهد بود که مهاجم به همه اجماع مشترک حمله کرده و این برای فرد مهاجم هزینه بسیار سنگینی دربر دارد.

آخرین بروزرسانی در: